PŘÍBĚH ŽIVOTA PLNÉHO SÍLY, HUDBY A DALEKÝCH CEST

Obsah

O paní Martě

Marta, 75 let - klientka Anděla Strážného

Žít život naplno je rozhodnutí. A to naprosto přesně platí pro naši klientku, paní Martu. Navzdory diabetu, který ji provází od jejích sedmnácti let a během jejího života jí způsobil mnoho zdravotních komplikací, zůstává paní Marta nepoddajnou optimistkou. S odvahou a vnitřní silou prožila bohatý profesní i osobní život a i když mnohdy čelila nelehkým životním výzvám, úsměv ji nikdy neopustil.

Svou profesní cestu začala na hudební konzervatoři, kde se věnovala vášni svého života – zpěvu. Profesionální kariéru zahájila v kapelách a divadelních produkcích, kde si získala renomé díky svému pronikavému hlasu. Své pěvecké nadání předváděla nejen doma, ale i v zahraničí, zejména v Chorvatsku, kde strávila tři roky svého života. Její představení a interpretace hudebních hitů, včetně skladeb od skupiny ABBA a dalších populárních umělců 80. let, si získali srdce posluchačů po celé Evropě.

7V7A6260 1

Pěvěcká kariéra

Pěveckou kariéru musela paní Marta ukončit po operaci hlasivek. Přesto se snažila předávat své znalosti dál jako učitelka zpěvu, avšak zdravotní obtíže jí časem začaly bránit i v této činnosti, a tak byla nucena odejít do invalidního důchodu. Nyní žije v Praze, kde ji často navštěvují její synové se svými rodinami. Volný čas tráví s přítelkyní, papouškem Laurinkou, udržuje si zájem o umění a sleduje pořady v ČT Art.

Navzdory zdravotním obtížím si paní Marta zachovává svou pozitivní energii a pro jistotu začala využívat naši tísňovou péči. V případě krizové situace nebude sama a díky našemu zařízení Tipec s SOS tlačítkem se cítí klidněji a jistěji. 

Pokud byste chtěli naši péči vyzkoušet i Vy, nebojte se požádat o pomoc. Paní Marta je nejen příkladem síly a vášně pro život, ale také živým důkazem toho, že s láskou, péčí a vhodnou podporou můžeme prožívat plnohodnotný život i ve vyšším věku či při zdravotních omezeních.

Sledujte nás i na Instagramu pro další inspirace a obsah podobného typu!

Novinky, vzdělávání, zajímavosti

ANDĚLSKÉ LISTY

Inspirace a tipy na bezpečné stárnutí doma a aktuality
z naší organizace Vám posíláme v našich Andělských listech.

Přihlásit se k odběru

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál.
Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
LinkedIn
Twitter
Print
Mohlo by vás zajímat:
Skip to content