Abeceda vzdělávání pro seniory

rádi bychom vás informovali, že naše organizace nově navázala spolupráci s Českou spořitelnou, která pro seniory připravila seriál Abeceda vzdělávání pro seniory. Tento seriál se zaměřuje na edukaci používání mobilních telefonů, využívání aplikací, vyhledávání na internetu, psaní zpráv s přáteli aj. Seriál poběží do srpna a každých 14 dní se senioři mohou těšit na zajímavá vzdělávací videa, která jim usnadní používání mobilního telefonu. Věříme, že naše spolupráce s Českou spořitelnou přinese seniorům rozptýlení v této těžké době a zároveň jsme rádi, že můžeme přinést něco navíc k tísňové péči.

"Každý, kdo se přestane učit, je starý, ať je mu dvacet nebo osmdesát. Každý, kdo se stále učí, zůstává mladý."

Henry Ford

Tento vzdělávací seriál začíná videem: Jak si nastavit telefon a následuje druhé důležité video: Jak si nastavit internet. Videa najdete níže. Každých 14 dní se zde budou otevírat další vzdělávací videa. Můžete se tak těšit na aplikaci Záchranka, jak vložit slevové karty do chytrého telefonu apod.

Podívejte se na 1. díl -Jak si poradit s nastavením moderního telefonu

Jakub naučil babičku a dědu pár triků s mobilním telefonem a velmi rád by to stejné naučil další seniory. 

Podívejte se na 2. díl - Jak si užívat Internet v chytrém telefonu

Díky těmto užitečným videím získáte mnoho úžasných tipů a triků, jak si zlepšit život s pomocí telefonu.


Jak být v kontaktu s rodinou a přáteli v této nelehké době. To je vedle zdraví, nejčastější přání většiny lidí, protože často nemůžeme být v osobním kontaktu. Spojení mezi lidmi pomáhají zprostředkovat chytrá technická řešení. Jednou z nich je i mobilní aplikace WhatsApp. K němu vám posíláme další díl i se vzdělávacím videem v rámci spolupráce s Českou spořitelnou.

Chcete si chatovat se svými vnoučaty přes WhatsApp? 

Žádný problém. Podívejte se na video, dozvíte se nejen, jak si aplikaci stáhnout, ale také, jak ji používat.

3. díl - Jak si pořídit WhatsApp do telefonu a sdílet zážitky


Ve videu níže je návod k jedné z nejužitečnějších aplikací, kterou vytvořili čeští vývojáři. Jde o aplikaci Záchranka.  

Ať už se nacházíte kdekoliv, nikdy nevíte, co se může stát. Aplikace Záchranka je ve vašem mobilním telefonu vždy připravena pro rychlé kontaktování zdravotnické záchranné služby nebo horské služby stiskem jediného tlačítka. Navíc má řadu dalších chytrých funkcí a propojení, která vám v nouzi pomohou.

4. díl  - Jak získat a používat aplikaci Záchranka 


Již brzy zveřejníme další vzdělávací video

Jak využít QR čtečky ve svém telefonu
Prostřednictvím SOS tlačítka pomáháme řešit krizové situace seniorům, osobám se zdravotním postižením, dlouhodobě nemocným a jejich rodinám. 

VOLEJTE BEZPLATNĚ

+420 800 603 030