7 DŮVODŮ PROČ ZŮSTAT ŽÍT V SENIORSKÉM VĚKU V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ

babička a děda, naši klienti, kteří se cítí v bezpečí, Anděl Strážný - tísňová linka, SOS tlačítka

Není domov jako domov

Nejen pro seniory je domov místem mnoha vzpomínek, s nímž je spojeno i spoustu emocí. Je to místo, kde trávíme mnoho let svého života, vychováváme své děti a budujeme životní základy. I v seniorském věku existuje mnoho důvodů, proč zůstat žít v domácím prostředí a my si dnes povíme o sedmi nejdůležitějších.

  1. Pohodlí a bezpečí

Vlastní domov přináší pohodlí a bezpečí, které je pro seniory nepostradatelné. Známé prostředí domova rovněž může značně snižovat stres či úzkost.

2. Rodinná vazba

Zůstat žít doma znamená, že si člověk může i ve vysokém věku udržet blízký kontakt s rodinou. Pro starší lidi jsou návštěvy dětí, vnoučat a pravnoučat zvlášť důležité pro duševní pohodu.

3. Sociální okolí

Mnoho seniorů má v okolí svého bydliště spoustu přátel a sousedů, se kterými navázali během svého života pevné vztahy. Život v domácím prostředí umožňuje zachování těchto sociálních vazeb.

babička zmáčkla sos tlačítko na našich chytrých hodinkách Anděl Strážný, sos tlačítko

4. Svoboda a nezávislost

Domov je místem, kde si senioři mohou uchovat svou nezávislost. Mohou si vařit svá oblíbená jídla ve své kuchyni, pečovat o svou zahradu a domácnost a plánovat si den podle svého uvážení.

5. Tísňová péče a podpora

Díky moderním technologiím a sociálním službám, které poskytují SOS tlačítka, může být senior v bezpečí a vždy se mu dostane včasné pomoci. A jeho blízcí mají jistotu, že je o něj postaráno a že až jednou zestárnou oni, budou také moci zůstat žít tam, kde to znají a mají rádi.

6. Odpadá stres z přesídlení

Přestěhování do jiného prostředí může být pro starší lidi velmi stresující záležitostí, protože s vyšším věkem lidé obecně hůře přijímají změny. Zůstanou-li žít ve svém domově, vyhnou se zbytečnému stresu a starostem spojeným se stěhováním a změnou prostředí i způsobu života. 

7. Finanční efektivnost

Nemovitosti a bydlení jsou obvykle největšími investicemi v životě člověka. Zůstat žít v domácím prostředí tedy může být finančně efektivnější, než se na stáří přesouvat do pobytového zařízení pro seniory.

SOS tlačítka, poskytovaná sociálními službami, mohou významně přispět k bezpečí a pohodlí seniorů v domácím prostředí. Díky nim mají lidé rychlý a snadný přístup k pomoci, když ji potřebují. To vytváří klid a jistotu, která je pro ně tak důležitá. 

Přemýšlíte-li o tom, jak pomoci svému blízkému k tomu, aby mohl zůstat i v seniorském věku žít ve svém domově, může být SOS tlačítko jedním z klíčových prvků řešení této situace.

Sledujte nás i na Instagramu pro další inspirace a obsah podobného typu!

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál.
Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
LinkedIn
Twitter
Print
Mohlo by vás zajímat:
Skip to content