Zde je další prostor pro baner –> možné vložit text, obrázek, zaměnit barvu, výšku a možné zcela schovat

foto

Příběhy našich lidí

Martina Hebelková

Martina Hebelková

Ředitelka organizace Anděl Strážný

Rok 2011 byl pro mě životním milníkem, bylo to 20 let, co můj otec založil společnost poskytující bezpečnostní služby v rámci Libereckého kraje. Já ve firmě pracuji od roku 1993. Za vše, čemu jsem se naučila, vděčím svému tátovi. Právě on byl otcem myšlenky – chránit seniory pomocí SOS tlačítka doma, v jejich přirozeném prostředí.

Bohužel se 20letého výročí nedožil. Společnost poskytující bezpečnostní služby byla stabilní a já jsem vnitřně cítila, že potřebuji dělat něco, co má hlubší smysl. Řekla jsem si, že se pokusím dát této myšlence život. A tak vznikl projekt Anděla Strážného, sociální služba tísňové péče, pod hlavičkou komerční organizace. Byli jsme jednou z prvních tísňových péčí v republice. Služba tísňové péče je obecně stále novým a pro mnohé občany ne úplně známým způsobem pomoci o naše nejstarší občany. Pro nás to byla od počátku působení služby až doposud velká výzva. Lidé, kteří v tomto projektu neúnavně pracovali a této myšlence věřili, s velkým nadšením poslání naší služby šířili dál. Ušli jsme společně velký kus cesty.

Iva Křivánková

Sociální pracovnice

Pracuji v sociálních službách již od roku 2001. Pomáhat lidem, kteří potřebují naši pomoc, je stále pro mě velkou výzvou. V organizaci Anděl Strážný pracuji jako sociální pracovnice od roku 2020. Mám vždy radost, když vidím spokojeného klienta ve svém domácím prostředí, který se cítí bezpečně a zároveň nezůstává opuštěný od lidí. Ráda poznávám nové lidi, jejich zkušenosti. Odpočinek nacházím v přírodě a při práci na zahrádce.

Motto:

Mít práci, která přináší obživu je pro každého z nás nutností, ale mít práci, která přináší obživu a zároveň člověka naplňuje je velkým štěstím.

foto top

Tereza Ossendorfová

Vedoucí sociálního oddělení

Když jsem si vybírala, co by mě bavilo za práci, tak Anděl mě hned zaujal. Právě kvůli tomu, že dokázal skloubit pomoc druhým s moderní technologií. Vždycky jsem tak nějak tíhla k technickým věcem, proto jsem se rozhodla, že tohle bude určitě práce pro mě. A nemýlila jsem se. Nejenom, že je tu skvělá parta lidí, kteří jsou vždy ochotní pomoci, ale zároveň děláme něco, co má smysl.

Každý v životě hledá určitou rovnováhu a já ji našla. V Andělovi pracuji převážně se seniory a ve svém volném čase naopak s dětmi. Každá z těchto skupin mi vždy dokáže ukázat něco nového a zároveň něco nového naučit.

Mám ráda přírodu, zvířata – hlavně svého pejska Dobbyho a partu lidí, co nikdy nezkazí dobrou náladu.

Zaměstnanec Anděla Strážného Lucie Sieberová

Lucie Sieberová

Vedoucí sociální služby

V roce 2019 jsem nastoupila do organizace Anděl Strážný na pozici projektové manažerky s cílem podílet se na rozšíření povědomí o službě tísňové péče a pomoci tak zajistit seniorům nejen pomoc v krizových situacích, ale i bezpečí a důstojné stáří.

V současné době působím na pozici vedoucí sociální služby. Snažím se o bezproblémový chod organizace, její rozvoj, spokojenost našich klientů, ale i spokojenost všech mých kolegyň, kterých si velmi vážím.

Volný čas trávím nejraději na chalupě v kruhu rodiny nebo kdekoli jinde v přírodě. Ta mne učí pokoře, dodává mi klid a harmonii. Baví mne horská turistika, ráda posedím s přáteli, vyrazím na horském kole nebo na lyžích. Zajímá mne floristika, zahrádkaření, bylinky a architektura.

Ráda se obklopuji aktivními a zajímavými lidmi, kteří mne mohou inspirovat. Celoživotně se snažím být užitečná neziskovému sektoru a posouvat ho dopředu.

 

Jakub Skalický

Jakub Skalický

Sociální pracovník

Jsem čerstvým absolventem magisterského studia v oboru sociální práce na Univerzitě Karlově. Práce v Andělu Strážném je mojí první pracovní zkušeností a výzvou po studiu, na kterou se těším.

Do budoucna se chci nadále rozvíjet a vzdělávat v oblasti sociální práce se zaměřením na seniory, protože znalostí a zkušeností není nikdy dost. Když zrovna nemám co na práci, tak svůj volný čas nejraději trávím aktivně během cyklistiky, běhu, vycházkách-túrách a cvičení na work-out.

Taktéž rád posedím s přáteli při jakékoliv příležitosti, zrelaxuji u čtení nebo se podívám na nějaký zajímavý film.

Martina Tomková

Martina Tomková

Projektová manažerka

Můj profesní i osobní život je velmi pestrý a drží se hesla „Člověk lituje více toho, co ne-udělal než toho, co udělal“.

Střední školu jsem absolvoval na Střední umělecké škole v Jihlavě, poté jsem rok studovala Filozofii na Univerzitě Hradec Králové, kterou jsem nedokončila a odešla pracovat do ČEZU. Vysokoškolské vzdělání jsem si dodělala až v kombinované formě na Pedagogické fakultě, kde jsem studovala obor Sociální pedagogika.

Před Andělem Strážným jsem pracovala pět let v České spořitelně, kde si prošla několika pozicemi včetně pozice team leadera Klientského centra nebo Hypoteční specialistky. Nejvíce mně ovlivnila poslední pozice, kde jsem působila jako Specialistka interní a externí komunikace, tato pozice mně hodně bavila, ale toužila jsem dělat něco v sociální sféře, kam mě to vždycky táhlo a od mala jsem byla k tomu vedená mou babičkou, která zasvětila celý život pomoci ostatním.

Jsem aktivní „horalkou“ a pravidelně jezdím navštěvovat krásy našich hor, zejména Krkonoš, nezanedbávám ani ostatní horské oblasti a v současné době „pracuji“ na zdolávání všech nejvyšších vrcholů českých pohoří. Mým velkým cestovatelským snem je podívat se do Nepálu a jít pochod do Santiaga de Compostela.

U té „horalky“ zůstávám i v případě druhého velkého koníčku, což je jídlo. Baví mně ochutnávat, vařit i cestovat za jídlem.

Alena Šillerová

Marcela Šillerová

Dispečerka Česká Lípa

Narodila jsem se ve znamení Vodnáře. Od toho se vyvíjí celý můj život. Obdařil mě fantazií, intuicí a zvídavostí. Ráda cestuji, a to hlavně vlakem, protože si cestou ráda sním, a to k Vodnáři prostě patří. Ráda poznávám nové lidi a někdy mám pocit, že je přitahuji jako magnet, a tak s někým navážu hovor nejen cestou vlakem, ale třeba v obchodě, nebo u lékaře. Oproti tomu si umím vychutnat samotu třeba brouzdáním přírodou nebo je to právě ta pravá chvíle na různá tvoření. Například si namaluji obraz, nebo vymýšlím tvoření a kostýmy pro vnoučata. Mojí největší zálibou je však vykládání karet, kterému se věnuji spoustu let a také vše co k takovéto činnosti patří. Je to zájem o léčivou sílu bylinek, sílu kamenů a pro kdejaký zajímavý kamínek se ohnu a donesu domů a potom trpím, když je musím vyhodit, protože co naplat byt není kamenolom.

Ráda čtu a občas sáhnu i po chytré knize typu psychologie. Tam jsem se v jedné dočetla, že se dá naučit vše špatné co člověk prožije v myšlenkách upozadit až vygumovat. Trvalo to dlouho, ale funguje to. Jen se obávám, že vzhledem k věku to začíná fungovat na všechny mé myšlenky. 😂

Jsem ateistka, přesto ráda čtu citáty Matky Terezy a oslovila mě její Hymna života, kterou se snažím řídit, i když ne vždy se mi to daří.

Machaela Heřmanová

Sociální pracovnice

V Andělovi Strážném pracuji, protože mě práce baví, naše cílová skupina mi sedí nejvíce ze všech. V této práci jsem se našla. Ráda pomáhám lidem. Práce mi přináší velký pocit uspokojení, radosti a ocenění. Pocit, že moje práce je smysluplná a potřebná. Vděčnost a poděkování od klienta jsou tím nejlepším dárkem. Děkuji ostatním kolegyním za přátelský kolektiv, ve kterém se radostně pracuje.

 

Mými koníčky jsou výlety do přírody, hlavně na hory (Šumava, Krkonoše). Dále miluji vaření a pečení. Sbírání a zkoušení nových receptů je mojí vášní. Ráda vytvářím také vánoční a velikonoční dekorace.

Pavla Špilková

Projektová manažerka

Střední školu jsem vystudovala na mé milované, rodné Vysočině a již od momentu, kdy jsem

získala poznatky o sociální sféře, jsem věděla, že mé budoucí povolání bude v této oblasti.

Momentálně jsem studentkou 3. ročníku FF UHK na oboru Sociální práce. V covidové

pandemii jsem byla povolaná do DZR a poslední dva roky jsem pracovala v terénní sociální

službě, kde jsem nabrala nové zkušenosti, které mě velmi obohatily.

Jsem ráda, že díky své práci budu moct zlepšit povědomí o službě tísňové péče a ráda bych

zlepšila náhled na sociální služby mezi mladou generací.


Mám ráda cestování, fotografování a neodmítnu ani dobré jídlo, avšak nejraději trávím volný čas s přáteli.

Rostislav Jakoubek

Projektový manažer

V sociálních službách působím přes 13 let, ve státních a neziskových organizacích jsem vyzkoušel různé pracovní disciplíny od terénního pracovníka, přes vedení služeb až po PR a Fundraising. 

 

Je pro mě důležité neustále se vzdělávat a své zkušenosti dále předávám jako učitel nebo lektor. Baví mě komunikace všemi směry a prostředky, rád se setkávám s lidmi. Věřím v sílu technologií, které pomáhají a dokáží lidem usnadnit život. Fascinuje mě propojenost věcí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. 

 

Ve volném čase se věnuji adrenalinovým sportům, kreativně tvořím a trávím čas s rodinou.

Kateřina Hložná

Projektová manažerka

Co nám o sobě Kaťa prozradila?

Po studiu VOŠ Cestovního ruchu jsem pracovala jako Referent zákaznického servisu, kde mou náplní práce byla především komunikace se zákazníky a péče o ně. Před 2,5 lety jsem bohužel musela tuto práci ukončit. Důvodem byla má onkologická léčba, po které jsem zůstala dočasně v invalidním důchodu. V té době jsem se rozhodla změnit své zaměření a udělala jsem si kurzy Pracovníka v sociálních službách a Asistenta pedagoga. Chtěla jsem dělat něco, co má smysl a pomůže druhým. A proto mne nabídka práce pro Anděla Strážného ihned oslovila. Volný čas trávím především se svou rodinou. Chodíme nejraději do přírody, poznáváme nová místa a lidi 🙂 A když je chvilka, tak si zahraji na klavír nebo přečtu pěknou knížku.


Připravujeme pro Vás další příběhy lidí, kteří jsou součástí našeho týmu a podílejí se na činnosti Anděla Strážného.