Příběh paní Marty

Příběh paní Marty

Přečtěte si životní příběh paní Marty, která se dlouhá léta věnovala profesionálně zpívání v kapelách a v divadelních angažmá a vystupovala nejen v Karlínském divadle.
Paní Martě je 75 let a od svých 17 let se potýká s diabetem. Od samého začátku jí tato nemoc přinášela časté zdravotní komplikace. I přesto se však paní Marta snažila žít naplno, což se jí povedlo, protože měla velmi barvitý pracovní i osobní život.

 

Vystudovala hudební konzervatoř a věnovala se profesionálně zpívání v kapelách a v divadelních angažmá, dlouhá léta vystupovala např. v Karlínském divadle. Jezdila zpívat i do zahraničí, zpívala po Evropě a ráda vzpomíná zejména na svou působnost v Chorvatsku, bývalé Jugoslávii, kde žila tři roky. Zpívala zejména známé hity, např. písničky od kapely ABBA a od dalších známých interpretů z 80. let. 

 

Zpěvu se věnovala až do operace hlasivek, po které s ním musela ze zdravotních důvodů definitivně skončit. Zkoušela se věnovat zpívání alespoň z pozice učitelky, bohužel ani to jí zdraví nedovolilo, a byla tedy nucena odejít do invalidního důchodu.

 

Nyní paní Marta žije v Praze, společnost jí dělá její věrný kamarád, papoušek Lorinka. Volný čas ráda tráví sledováním pořadů na ČT Art, a i přes četné zdravotní potíže neztrácí svůj životní optimismus, který šíří všude kolem sebe. 

 

O naši službu projevila zájem z důvodu zajištění jistoty a bezpečí ve chvílích náhlého zhoršení zdravotního stavu či pádů, které se u ní často objevují. Paní Marta používá zařízení Tipec, s naší službou je velmi spokojená a my jí moc děkujeme za krásné odpoledne a její pozitivní energii, kterou předala i nám.
Skip to content