Vaše nejčastější otázky...

Pokud jste nenašli odpověď na Vaše otázky, zavolejte nám, nebo jen zmáčněte SOS tlačítko...

Můžeme změnit či přenastavit službu?   ANO

Stačí, aby Vaše babička nebo dědeček zmáčkli SOS tlačítko a sdělili pracovníkovi tísňového pultu své požadavky. V pracovních dnech dojde k přenastavení do 24 hodin. Ve dnech pracovního volna dojde k přenastavení v následující pracovní den. Nebo můžete zavolat na naši NONSTOP linku 487 883 136.

Můžeme přerušit nebo pozastavit službu? ANO

Klient zmáčkne SOS tlačítko nebo volá na tel. 487 883 136.

Nahlásí hospitalizaci či pozastavení služby (lázně, návštěva u příbuzných, zahraničí ) pracovníkovi tísňové linky. V pracovních dnech dojde k přerušení / zahájení monitorace do 24 hodin. Ve dnech pracovního volna dojde k přerušení/zahájení monitorace v následující pracovní den.

Nefunguje Vám monitorovací zařízení?

Pokuste se zmáčknout SOS tlačítko, pokud zařízení nereaguje, volejte na NONSTOP linku 487 883 136. Nahlásíte pracovníkovi tísňového pultu poruchu zařízení. V mnoha případech lze závadu řešit dálkově. Mechanická porucha - dojde k návštěvě pracovníka Anděla Strážného, u klienta doma (může dojít k výměně zařízení).

Zajistíte nám uložení klíčů? ANO

Můžete si sjednat službu uložení klíčů, která je zpoplatněna. Pro více informací kontaktujte sociální pracovnici dle krajské působnosti.

Jak mohu ukončit službu ?

Klient může smlouvu o poskytování sociální služby Anděla Strážného ukončit kdykoliv bez storno poplatků. Výpovědní lhůta je 30dní.

V případě úmrtí klienta je smlouva ukončena k datu úmrtí.

V případě trvalé hospitalizace je smlouva ukončena ke dni hospitalizace.

V dokumentech ke stažení naleznete příslušné formuláře k ukončení služby.

Jak Vám mohu vrátit monitorovací zařízení ?

V záložce dokumenty ke stažení jsou uloženy formuláře k ukončení služby - předávací protokol zařízení, ukončení smlouvy.

Poštou:  Anděl Strážný, z. ú. 5.května 797, 470 01 Česká Lípa

Osobně :  kanceláře v České Lípě, Praze, v Třinci - vždy je nutné sjednat termín pro předání, kolegyně mohou být v terénu u klientů. Adresu naleznete v záložce kontakty.

Jiný způsob předání: Kontaktujte sociální pracovnici dle krajské působnosti.


Smyslem naší práce je pomáhat klientům tak, aby mohli co nejdéle a bezpečně zůstávat v pohodlí svého domova.