AKTIVIZAČNÍ LINKA - "povídavá linka"

AKTIVIZACE KLIENTŮ ANDĚLA STRÁŽNÉHO

Za finanční podpory Nadace JISTOTA od Komerční banky se nám podařilo v loňské roce podpořit sociálně terapeutickou činnost a to formou zřízení aktivizační linky tzv ,,povídací linky". Dále jsme zintenzivnili práci s klienty v terénu, a to u klienta doma nebo v okolí domova, kde je klientovi příjemně.

POVÍDAVÁ LINKA JE V PROVOZU OD 17. 9. 2018

Povídavá linka je v provozu od 17.9.2018. Klienti si mohou jen tak popovídat, sdělit co je trápí nebo naopak z čeho mají radost. Také si mohou procvičit paměť, což řada klientů velmi ráda využívá. Témata hovorů a kvízů bývají různá, dle přání a zájmů klienta. Díky této lince se u klientů zlepšují verbální schopnosti, snižuje se pocit vyloučení a osamocení a v neposlední řadě pravidelný sociální kontakt upevňuje a dodává klientům pocit jistoty a bezpečí v běžném životě.

Smyslem aktivizace klientů je přispět ke kvalitnímu a důstojnému životu bez pocitu osamění. Většina klientů je velmi skromná a někdy ani jejich rodiny neví, co všechno je trápí, protože nechtějí být na obtíž. Rozhovor s pracovnicí mnohdy pro seniora znamená velmi mnoho, mohou se s pracovnicí podělit o své pocity, radosti, stesky.

Aktivizace klientů má také vliv na psychický stav, příkladem je další z klientek.

Klient z Hradce Králové - 83 let, měl strach z operace očí, ale díky psychické podpoře v rámci povídavé linky, operaci neodmítl a dnes je rád, že opět dobře vidí.

Klientka z Hrádku nad Nisou - 64 let, klientka je po mozkové příhodě a stále se zlepšuje ve výslovnosti slov a učí se nová slova.

„Laskavá slova mohou být krátká a může být snadné je vyslovit, ale jejich ozvěny jsou nekonečné.“ Matka Tereza