Daruj knihu, daruj domov

Daruj knihu, daruj domov

Hromadí se Vám doma knihy, které už nebudete číst? Darujte je naší organizaci, která jim ve spolupráci s on-line prodejcem knih, KNIHOBOT.CZ, najde nový domov.

Hromadí se Vám doma knihy, které už nebudete číst? Darujte je naší organizaci, která jim ve spolupráci s on-line prodejcem knih, KNIHOBOT.CZ, najde nový domov. Díky následnému prodeji knih a jejich zhodnocení, najdou bezpečný domov nejen Vaše knihy, ale i naši klienti, kterým organizace pomůže zůstat žít v jejich domácím prostředí.

Jaké knihy můžete donést a co s knihami bude dál?

  • KROK – jaké knihy jsou vhodné pro darování?

Můžete přinést všechny knihy, které nejsou polité, poškozené nebo jim nechybí stránky. Nemělo by se jednat o politicky motivovanou literaturu propagující určitý režim nebo literaturu, která šíří nějakou ideologii. Knihy by neměly být ani výrazně pokreslené nebo popsané. Může se jednat i o učebnice nebo encyklopedie.

  • KROK – doručení knihy do naší organizace

V případě, že posíláte knihu poštou, zasílejte na adresu:  Fügnerovo náměstí 1808/3, 120 00 Praha 2. Chcete-li vystavit potvrzení o převzetí daru, tedy mít jistotu, že k nám kniha v pořádku dorazila, rádi Vám ho vystavíme. Pošlete nám v balíčku i lístek s Vašimi údaji (jméno a příjmení, adresa a e-mail), údaje slouží pouze pro účely zaslání potvrzení. Rádi byste nám knihy darovali na darovací smlouvu? Určitě je to také možné, jen nám pošlete i Vaší trvalou adresu a datum narození. Pokud byste nám rádi darovali větší množství knih, které by bylo obtížné zasílat poštou, rádi se s Vámi domluvíme i individuálně a knihy vyzvedneme u Vás. 

Knihy můžete odnést i po předchozí telefonické domluvě fyzicky na některou z našich 6 poboček: 

Praha: Fügnerovo náměstí 1808/3, 120 00 Praha 2

Pardubice: Smilova 431, 53002 Pardubice

České Budějovice:Jeronýmova 1750/21, 370 01 České Budějovice 

Brno: Čechyňská 365/23, 602 00 Brno – Trnitá

Česká Lípa: 5.května 797, 470 01 Česká Lípa

Třinec: Smetanova 523, 739 61 Třinec

Pokud byste měli zájem nám darovat větší množství knih, rádi se s Vámi domluvíme na odvozu knih přímo od Vás domů. Pište na: katerina.hlozna@andelstrazny.eu.

  • KROK – co se děje s knihami dál

Jakmile se nashromáždí větší množství knih, knihy si vyzvedne KNIHOBOT, který knihy nacení, nafotí a vystaví na svém webu: www.knihobot.cz. Výtěžek z prodeje knih nám zašle na náš účet. Peníze budou použity na podporu naší sociální služby, zakoupení monitorovacích zařízení pro naše klienty, výjezdy a osvětu služby.

Knihy, které se neprodají, darujeme našim klientům, kteří rádi čtou a literatura jim zpříjemní jejich volný čas. 🙂 

Skip to content